Firma

PFR S.A.

Ogłoszenie

Analityk w Departamencie Zarządzania Portfelem

Stanowisko

Analityk

Miasto/województwo

Warszawa

Numer referencyjny

PFR/DZP/A/11/2021

Publikacja

2021-11-08

[rekrutacja zdalna]

Miejsce pracy: Warszawa Centrum, Polska
Termin: 9 grudnia 2021 r.

Twój zakres obowiązków:

  • ~ udział w projektach inwestycyjnych, w szczególności w fazie uruchamiania finansowania, monitorowania działania spółek w zakresie zgodności ich działania z biznes planem i zapisami umownymi;
  • ~ monitorowanie portfeli powstałych w ramach obsługi Programów rządowych i podejmowanie działań, których celem jest ograniczenie ryzyk wpływających na spłacalność ekspozycji udzielonych w ramach Programów;
  • ~ współpraca z zewnętrznymi partnerami programów;
  • ~ udział w podejmowanych działaniach naprawczych, restrukturyzacyjnych i windykacyjnych;
  • ~ sporządzanie raportów, analiz, wniosków w zakresie obowiązków i zadań Departamentu oraz związanych z procesem monitoringu portfela PFR;
  • ~ przeprowadzanie analizy KYC we współpracy z innymi jednostkami organizacyjnymi;
  • ~ wsparcie pracowników departamentu w wykonywaniu funkcji nadzorczych i zarządczych w spółkach.

Nasze wymagania:

  • ~ wykształcenie wyższe, preferowane kierunki: ekonomia, bankowość, finanse;
  • ~ co najmniej 3-letnie doświadczenie zawodowe w obszarze finansów [mile widziane doświadczenie w bankowości korporacyjnej];
  • ~ znajomość zasad rachunkowości finansowej i zarządczej;
  • ~ znajomość: zapisów Tarczy finansowej, kodeksu spółek handlowych, ordynacji podatkowej, ustawy o rachunkowości;
  • ~ biegłe posługiwanie się pakietem MS Office, w szczególności Excel, Power Point, Word;
  • ~ bardzo dobra znajomość języka angielskiego.

Mile widziane:

  • ~ posiadanie uznanych, międzynarodowych kwalifikacji finansowych (np. CFA, CIMA, ACCA) lub uczestniczenie w programie ich uzyskiwania;
  • ~ znajomość prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego;
  • ~ umiejętność modelowania finansowego oraz przygotowywania modeli wyceny;
  • ~ znajomość serwisów rynkowych (Bloomberg, Reuters, LEX, BISNODE).

Wybranemu kandydatowi oferujemy m.in:

Jeżeli jesteś zainteresowana/ny, prosimy o przesłanie aplikacji klikając w przycisk Aplikuj.

  • ~ Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się jedynie z wybranymi osobami.
  • ~ Prowadzący proces rekrutacji zapewniają poufność.