Firma

PFR S.A.

Ogłoszenie

Analityk w Departamencie inwestycji

Stanowisko

Analityk

Miasto/województwo

Warszawa

Numer referencyjny

PFR/DI/A/05/2022

Publikacja

2022-05-18

Możesz mieć wpływ - rozwiń się z PFR. Jesteśmy grupą ludzi tworzących innowacyjne projekty mające pozytywny wpływ na społeczeństwo i gospodarkę. Pracujemy w atmosferze profesjonalizmu i wsparcia, z wykorzystaniem naszych doświadczeń w gronie najlepszych ekspertów. Tworzymy lepsze jutro. Dbamy o zrównoważony rozwój. Rozwijamy siebie nawzajem. Dołącz do nas

[rekrutacja zdalna]

Miejsce pracy: Warszawa Centrum, Polska
Termin: 20 lipca 2022 r.

Twój zakres obowiązków:

  • ~ wspieranie Zespołu inwestycyjnego w wybranych aspektach procesów inwestycyjnych, w szczególności przeprowadzaniu analiz finansowych i rynkowych, przygotowaniu modelu wyceny,
  • ~ pomoc Dyrektorowi i Menedżerowi inwestycyjnemu w przygotowaniu dokumentacji na potrzeby prezentacji transakcji Komitetowi Inwestycyjnemu,
  • ~ udział w monitorowaniu działania spółek portfelowych w zakresie zgodności ich działania z biznes planem i strategią, jak również ustaleniami wynikającymi z dokumentacji transakcyjnej,
  • ~ wspieranie Zespołu inwestycyjnego w działaniach związanych z budową portfela transakcji, w szczególno-ści sporządzanie analiz sektorowych oraz analiz konkretnych przedsiębiorstw,
  • ~ wsparcie w sporządzaniu raportów, zestawień, analiz itp. niezbędnych do realizacji obowiązków PFR,
  • ~ wspieranie Zespołu inwestycyjnego w przeprowadzaniu transakcji wyjścia z inwestycji,
  • ~ wykonywanie innych zleconych prac, związanych z realizacją zadań PFR.

Nasze wymagania:

  • ~ wykształcenie wyższe,
  • ~ min.1-roczne doświadczenie zawodowe, w tym zdobyte w ramach praktyk; (preferowane doświadczenie w firmie doradczej, bankowości inwestycyjnej lub funduszu private equity),
  • ~ umiejętność modelowania finansowego,
  • ~ doświadczenie w korzystaniu z serwisów rynkowych (Bloomberg, Reuters, mergermarket),
  • ~ znajomość procesu inwestycyjnego na rynku niepublicznym (VC lub private equity),
  • ~ znajomość KSH,
  • ~ biegła znajomość języka angielskiego.

Mile widziane:

  • ~ posiadanie certyfikatu potwierdzającego przygotowanie teoretyczne np. CFA, doradca inwestycyjny, makler.